TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HUBUBAT SATIŞI HK.

Toprak mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü stoklarında bulunan hububatlar aşağıda belirtilen esaslar dahilinde 02-31 Ocak 2018 tarihleri arasında geçerli olmak üzere satışa açılmıştır.

  • Makarnalık Buğdaylar:

Makarnalık buğdayların tamamı (ELÜS stokları dahil) sadece kullanıcılarına (makarna, irmik, şehriye ve üretiminde makarnalık buğday kullanan bulgurculara) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre peşin bedeli mukabili Ek-1 de belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

  • Ekmeklik Buğdaylar:

Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli Şube Müdürlüklerinin kapalı depolarındaki (maydü ve silobagler açık depo olarak değerlendirilecektir) stoklu buğdaylar (ELÜS stokları dahil) satışa kapalıdır. Bunun haricindeki tüm işyerlerimizde stoklu buğdayların tamamı ile Tekirdağ Şube kapalı deposunda stoklu 2015 mahsulü 1273 grubu 3285 ton buğdaylar sadece kullanıcılarına (un üretimdeki ekmeklik buğday kullanan bulgur ve bisküvi fabrikalarına) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre peşin bedeli mukabili Ek-1 de belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

  • Mısırlar:

Stoklarda bulunan (ELÜS dahil) yerli ve ithal mısırlar sadece kullanıcılarına (besi ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler yem, nişasta ve mısır irmiği fabrikaları) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre peşin bedeli mukabili Ek-1 de belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

Talep sahipleri Ekonomi Bakanlığı Bölge Müdürlüklerinden 2017 yılında (hangi yıla ait fiili tüketim belgesi verilmişse o yıl için) mısıra dayalı mamul madde ihracatı yapmadıklarına veya yaptılar ise 2017 yılı mamul madde ihracatı karşılığında mısır ithalatı hak ediş miktarını belgeleyeceklerdir. (ihracatı varsa Ekonomi Bakanlığı Bölge Müdürlüklerinden ihracatı olmayanlar ise Mali Müşavirden alabilecektir) Bu miktar yıllık fiili tüketim miktarlarında düşülerek hesaplamalar buna göre yapılacaktır.

 Genel Hükümler:

Talep sahiplerinden, halen faaliyette olduğunu gösterir belge (01 Kasım 2017 tarihinden sonra alınmış olması kaydıyla) istenecektir.

Satışlarda öncelik; geçici ekiplerde stoklu ürünlerle eski yıl mahsulleri (ELÜS dahil),  açık yığınlar, maydü, silobag ve şubenizce kritik olarak değerlendirilen stoklara verilecektir.

Liman işyerlerinden yapılan ithal arpa ve mısır satışlarında para yatırma süre sonu 5 Ocak 2018 tarihi mesai bitimi olarak yeniden belirlenmiş olup teslimat süre sonu hususunda ilgili şube müdürlükleri yetkili kılınmıştır.

ELÜS buğday ve mısır stokları sadece kullanıcısına satılabilecektir.

Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) satışlarında Ocak ayı satış fiyatları (Ek-1) kullanılacaktır. Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) satışlarında maniplasyon ücreti alınmayacaktır.

Teslimat süreleri tüm ürünler için cari uygulamalar doğrultusunda belirlenecek olup son teslim tarihi 31 Ocak 2018 i geçmeyecektir.

 

Ek1-Fiyat listesi için TIKLAYINIZ.

Ekleme Tarihi:2.1.2018

©2014 Afyonkarahisar Ticaret Borsası