ATB UR-GE PROJESİ KATILIMCILARI AZERBAYCAN’DA

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Borsamızın yürüttüğü Tavukçuluk ve Yumurta Sektörü İhracat Kümelenme Projesi kapsamında firma temsilcileri, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye yurtdışı iş gezisi programı gerçekleştirilmiş olup, 15-18 Ocak tarihlerini kapsayan programda katılımcı firmalar başkent Bakü’de sektörel ikili iş görüşmeleri, firma ve  showroom ziyaretlerinde bulunmuşlardır.

Bakü’ye varan heyet ilk olarak, 16.01.2018 Salı günü Bakü Büyükelçisi Sayın Erkan ÖZORAL’ı ziyaret ederek, bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Bakü Ticaret Müşaviri Sayın Ahmet ATAKER de hazır bulundu. Bakü Büyükelçisi Sayın Erkan ÖZORAL, Azerbaycan hakkında bilgiler vererek, kardeş millet olduğunu, Azerbaycan’da ticari ve sanayi büyük bir potansiyelin bulunduğunu ve bu ticaretin de arttırılması gerektiğini söyledi. Bu açıdan ticareti arttırmaya yönelik Afyonkarahisarlı yumurtacı firmaların Azerbaycan’ı ziyaret etmenlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakü Ticaret Müşaviri Sayın Ahmet ATAKER ise, Bakü ekonomisi, yapılacak çalışmalar, sektör hakkında bilgiler vererek, ticari istatistik bilgiler aktardı. Ayrıca ikili iş görüşmeleri yapılacak firmalarla ilgili temasların yapıldığını ve heyetimizin doğru adreslere yönlendirileceğini ifade etti.

Heyet olarak daha sonra Azerbaycan Sahibkarlar Milli Konfederasyonu (ASK) ziyaret edildi. Ziyarette Müller İnteryer MCC Group Genel Direktörü Vugar E. ZEYNALOV ve Baş Katip Muavini Dr. Fuad HUMBATOV  firma katılımcılarımızı kabul ederek, ülke ekonomisi ve sektör hakkında bilgilerini aktardı.

Daha sonra Afyonkarahisar Ticaret Borsası firma temsilcileri  otel toplantı salonunda sektörel ikili iş görüşmelerinin ardından firma ve showroom ziyaretleri gerçekleştirdiler.

Faaliyet sonunda değerlendirme yapan katılımcı firmalar organizasyonun kendileri için verimli ve başarılı geçtiğini belirterek, organizasyonun düzenlenmesini sağlayan ATB yönetimine teşekkürlerini ilettiler.

Ekleme Tarihi:19.1.2018

İlgili Fotoğraflar

©2014 Afyonkarahisar Ticaret Borsası